آخرین خبرها

بازدید نماینده ولی‌فقیه در کردستان از کارخانه غرب دانه و طرح شبکه آبیاری پایاب سد قشلاق

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی ظهر امروز به‌مناسبت هفته جهاد کشاورزی و به منظور بررسی ظرفیت‌ها و چالش‌های گروه غرب دانه از مجموعه کارخانجات این واحد تولیدی که در سنندج به تولید خوراک انواع دام و طیور می‌پردازد، بازدید کرد.

وی در ادامه از طرح شبکه آبیاری پایاب سدقشلاق سنندج نیز بازدید کرد و خواستار توجه بیشتر به ظرفیت‌های حوزه کشاورزی شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان تصریح کرد: تحقق شعار سال در بخش کشاورزی با توسعه و توجه بیشتر به ظرفیت‌های موجود امکان‌پذیر خواهد بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی بیان کرد: امید است در سال‌جاری نیز خداوند متعال تمام رحمت‌های خود را شامل حال کشاورزان عزیز و زحمتکش کشور و استان کردستان کند.

مدیر طرح شبکه آبیاری پایاب سدقشلاق سنندج نیز در این بازدید با بیان اینکه تاکنون دو پیمانکار در این حوزه کار کرده که یکی از آنها کار را تحویل داده و دیگری در حال انجام است، اظهار کرد: این پروژه از سال ۹۶ آغاز شده و تاکنون ۱۵۰ نفر اشتغال‌زایی داشته است.

وی با اشاره به اینکه در این پروژه ۱۲ ایستگاه پمپاژ آب وجود داشته که هر ایستگاه ۸ پمپ و ۳۲۰ هکتار از اراضی را تحت پوشش قرار می‌دهد، گفت: در مجموع تاکنون ۷۰میلیارد تومان اعتبار در این پروژه هزینه شده اشت.

مدیر این پروژه با بیان اینکه میزان مصارف آب در این ایستگاه‌ها کنترل می‌شود، افزود: حق آبه بر اساس میزان هکتار اراضی و قانون، ۳درصد ارزش محصول برداشتی از کشاورز گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید