آخرین خبرها

بناهای تاریخی گنجینه‌ای برای معرفی هویت مردم کردستان است

نماینده ولی‌ فقیه در کردستان، با بیان اینکه آثار و بناهای تاریخی گنجینه‌ای ارزشمند برای معرفی هویت و فرهنگ مردم استان است، بر حفظ و حراست از آن‌ها تاکید کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی عصر امروز همزمان با نخستین روز از هفته دولت، در بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی، موزه‌ها و اماکن تاریخی این شهرستان اظهار داشت: وجود اماکن تاریخی ارزشمند و صنایع‌دستی فاخر از مهم‌ترین ظرفیت‌های موجود کردستان هستند.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: آثار و اماکن تاریخی، میراثی ماندگار از گذشتگان است که باید زمینه حفظ و نگهداری از آن‌ها در شرایط مناسب فراهم شود.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی با ابراز رضایت از اقدام‌های انجام‌شده در حوزه صنایع‌دستی استان، این تلاش‌ها را قابل تقدیر خواند و گفت: کردستان دارای جوانان و هنرمندانی به‎نام، مبتکر و خلاق در حوزه صنایع‌دستی است که باید بیش از‌پیش به آنان توجه شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: با حمایت از هنرمندان و توسعه فعالیت‌ها در این بخش می‌توان به دستاوردهای خوبی در حوزه تولید و اشتغال دست یافت.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سفر پر خیر و برکتشان به کردستان این استان را استانی فرهنگی نامیدند، تصریح کرد: باید کردستان فرهنگی با همه ظرفیت‌هایش در سطح ملی و جهانی به مردم معرفی شود.

دیدگاهتان را بنویسید