آخرین خبرها

زائرین ایرانی الگویی برای دیگر کشورها باشند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: زائران ایران به عنوان نماینده این کشور در مکه و مدینه باید الگویی برای دیگر کشورها باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی ظهر امروز در دیدار با مدیران و کارگزاران سازمان حج و زیارت استان کردستان اظهار داشت: هر کدام از زائران مشرف به مکه منوره، به عنوان یک سفیر از این کشور و استان کردستان هستند.

نماینده ولی فقیه درکردستان با بیان اینکه زائران هر کشوری، نماینده ملت خودشان محسوب می‌شوند، گفت: زائرین ایران به عنوان نماینده این کشور در مکه و مدینه باید الگویی برای دیگر کشورها باشند.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی با تأکید بر اینکه مدیران و کارگزاران نیز با خوش اخلاقی، صبر و متانت حجاج را در به جا آوردن اعمال حج راهنمایی و هدایت کنند، تصریح کرد: علت به جای آوردن اعمال حج، رفتن به سوی خداست. یکی از اهداف مهم زائران رسیدن به این هدف بوده تا خدایی شوند.

به گفته وی، حالت خودسازی و معنوی بودن رفتاری است که در آن کردار و اعمال ناشایست در نامه اعمال پاک شده و فرد از صفات ناشایست جدا می‌شود.

ایشان با اشاره به اینکه سفر حج می‌تواند انسان را متحول کند، یادآور شد: این زائران به سرزمینی می‌روند که همه جای آن سرشار از برکت است، امیدواریم ما را نیز از دعای خیر خود بی‌نصیب نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید