آخرین خبرها

مناطق آلوده به مواد مخدر در استان کردستان شناسایی شود/ضرورت ارائه مشاوره مذهبی در کمپ‌های ترک اعتیاد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی ظهر امروز در دیدار با فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و مدیرکل بهزیستی استان کردستان که به‌مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر در دفتر نماینده ولی‌فقیه برگزار شد، با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) اظهار داشت: ثَلاثَةُ اَشْياءَ يَحْتاجُ النّاسُ طُرّا اِلَيْها: اَلاَْمْنُ وَالْعَدْلُ وَالْخِصْبُ؛ سه چيز است كه همه مردم به آنها نياز دارند: امنيّت، عدالت و آسايش.

وی افزود: خوشبختانه پلیس و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در ایجاد امنیت، عدالت و آسایش خوش درخشیده و امید است که بهتر نیز بدرخشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر ضرورت شناسایی نقاط آلوده و محل توزیع و فراوانی موادمخدر تاکید کرد و گفت: گرچه آسیب‌هایی در این حوزه داریم اما نباید که خودزنی کنیم چراکه اقدامات خوبی در راستای پیشگیری از گسترش مصرف موادمخدر انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه متناسب با آسیب‌ها و وضعیت این حوزه، برنامه‌ریزی شود، افزود: پیشنهاد می‌شود در کمپ‌های ترک اعتیاد کار روحی و معنوی نیز صورت گیرد چراکه براساس تجربیات انسان‌ها مقید و متدین‌تر، غیرت در وجودشان بوده و دنبال این کارها نمی‌روند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی استقرار روحانی در کلانتری‌ها را طرحی خوب و کاری ارزشمند دانست و بیان کرد: باید مشاوره مذهبی، مطالب قرآنی، دینی و اخلاقی در کمپ‌های ترک اعتیاد ارائه شود چراکه می‌تواند تاثیرگذاری خوبی روی افراد داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه محل کمپ‌های ترک اعتیاد به نصب تابلو و مطالب قرآنی و گل آراسته شود، عنوان کرد: جمعی از روحانیون آمادگی حضور در این مراکز و ارائه مشاوره مذهبی به افراد را داشته و ما نیز آماده حمایت خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ابراز داشت: امیدوارم معتادان بهبود یافته با اراده قوی و توکل بر خدای متعال زندگی سالمی را در کنار خانواده‌هایشان و جامعه داشته باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و مدیرکل بهزیستی استان کردستان نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت این حوزه پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید