نماینده ولی فقیه در کردستان: دانشجویان در دشمن شناسی عقلایی فکر کرده و سطحی نگر نباشند.

آرشیو


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی پیش از ظهر امروز در گردهمایی دانشجویان بسیجی استان کردستان که در محل دانشگاه فرهنگیان برگزار گردید. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ایران، دانشجویان را به تفکر و تعقل عمیق دعوت کرد و اظهارداشتند: یکی از نیازهای اصلی و عنصری دانشجویان نگاه عمیق، به دور از سطحی نگری به مسائل و موارد روز است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه سطحی نگری در جامعه ما رواج زیادی دارد افزودند: جامعه دانشجو نباید سطحی نگر باشد چرا که در این حالت وی به عنوان مخاطب تحت مدیریت هر رسانه ای قرار می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی خرد ورزی را از دیگر مولفه های مورد نیاز یک دانشجو برشمرد و یادآورشدند: تعقل و خردورزی در مفهوم کلی اینکه فرد باید نسبت به مسائلی که می شنود فکر و تفکر کرده و به عقل مراجعه کند.

ایشان رفتار عقلایی و مخالف با احساس برای یک دانشجو یک فرِآیند تصمیم‌گیری مهم دانست و افزودند: عرصه اجتماع، عرصه احساسات نیست و رفتارهای دانشجو باید به شکل عقلایی و آمیخته با عقل و تفکر باشد.

نماینده ولی فقیه یکی از رفتارهای عقلایی دانشجویان و اساتید عدم تعطیلی علم و دانشگاه نام برد و اظهار داشتند: هیچ عقل سلیمی تعطیلی دانشگاه و مراکز آموزش علمی را صحیح نمی داند چرا که با تعطیلی علم، جامعه علمی عقب می ماندو ضررش جبران ناپذیر خواهد بود.

وی دشمن شناسی، شناخت هدف و تشخیص مسیر را از ویژگیهای دیگر یک دانشجوی آگاه خواند و تصریح کردند: در هر کشوری، رهبر یک کشور نسبت به آن کشور دلسوز تر از همه است و واقعا می توان گفت که در کشور ما رهبر معظم انقلاب دلسوزترین فرد در راه پیشرفت کشور است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفتند: دانشجو باید دارای سواد رسانه ای باشد و تاثیر پذیری از رسانه را درک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو
نماینده ولی فقیه درکردستان: جایگاه انسانی، علمی، اجتماعی وسیاسی زنان در نظام انقلاب اسلامی بالا رفته است

نماینده ولی فقیه درکردستان به اهمیت اسلام و انقلاب اسلامی به جایگاه و مقام زن اشاره کرد و افزودند:  جایگاه انسانی، علمی، فکری و اداری زنان بعد از انقلاب اسلامی به طور خاصی بالا رفته است و امروز در جامعه شاهد عزت مادرانه،  پیشرفت اجتماعی و سیاسی و کرامت انسانی …

آرشیو
نماینده ولی فقیه درکردستان: عمق توجه به زنان در جامعه افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه عمق توجه به زنان در جامعه افزایش یابد، گفتند: در این زمینه باید با فکرهای جدید، مطالعات و روش‌های نو وارد شد و مسیر جدیدی را برای بیشتر دیده شدن بانوان در جامعه باز کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده …

آرشیو
نماینده ولی فقیه در کردستان: آموزش قرآن به نسل جوان با جذابیت همراه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی با اشاره به اینکه اگر دانش آموزان نگاه درسی به قرآن داشته باشند با آن انس گرفته و موفق خواهند شد تصریح کردند:  مسئولان و دست‌اندرکاران امر باید در این حوزه ایجاد انگیزه کرده و آموزش قرآن با جذابیت همراه شود به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده …