آخرین خبرها

نماینده ولی فقیه در کردستان: روحانیون و مُبلغان باید آراسته به اخلاص و علم روز باشند.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: روحانیون مُبلغ در تبلیغ بایدآراسته به اخلاص و علم روز باشند وبا آگاهی کامل، هوشمندانه به امر تبلیغ بپردازند تا بتوانند در امر تبلیغ و اطلاع رسانی دینی به جامعه با مشکل و مانع مواجه نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی در همایش تجلیل از فعالان عرصه دین اظهار داشت: اصل این است که یک فرد مُبلغ باید بداند کاری که انجام می دهد مزد آن نزد پروردگارمتعال، پیغمبر(ص) و اهل بیت عصمت وطهارت (ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان روحانیون و مُبلغان را خدمتگزاران صدیق دین برشمرد و  بیان داشت: یکی از مولفه های مهم در امر تبلیغ اخلاص می باشد  و لازم است  مُبلغان در امر تبلیغ از اخلاص کافی برخوردار باشند.

ایشان گفت:  نفوذ کلام در تبلیع خیلی مهم است. لذا کسی که اخلاص ندارد نه اینکه نفوذ کلامش را از دست می دهدبلکه بهره کامل را نیز نمی بردهرچند حرفها و مطالب خوب هم بیان کند.

 وی اظهار داشت: یک فرد ِمُبلغ باید همواره نسبت به آنچه که در اطراف خود می بیند آگاهی داشته باشد و با مطالعه، علم و آگاهی خود را بالابرده، خود را بروز کرده و از تکرار مطالب پرهیز کند. لذا اگر آگاهی نباشد، از عدم اگاهی سواستفاده خواهد شد و این آگاهی باید روحانیون و مبلغین ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان هوشمندی را لازمه تبلیغ دانست و افزود:  مبلغان در راستای تبلیغ باید هوشمند باشند و همواره در تبلیغات خودشرایط محیط وموقعیت مخاطب را هوشمندانه بسنجند تا بتوانند با جابه جایی و بازی با کلمات تاثیرگذاری حداکثری را داشته باشند.

ایشان گفت: داشتن چند مطلب مهم و آماده برای سخنران و مُبلغ نشان از هوشمندی وی می باشد و روحانیون و مُبلغان دین وشریعت در عرصه تبلیغ و اشاعه فرهنگ دینی هوشمندانه  عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید