آخرین خبرها

نماینده ولی فقیه در کردستان: مشاهیر جز لاینفک سرمایه و ظرفیت های معنوی و هنری این استان سرفراز هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی درآیین افتتاح دهمین جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت درمحل سینما بهمن سنندج، ضمن تشکر و سپاس از برگزارکنندگان و بانیان این برنامه اظهارداشتند: برگزاری این چنین همایش هایی سبب ایجادوحدت،  مهر ومحبت می شود.

نماینده ولی فقیه درکردستان عنوان داشتند:  طبق مطالعه و نشستی که با بزرگان فرهنگی ودینی این دیار و منطقه داشته ام مشاهیرکردستان در زمینه شعر، ادب و موسیقی، هنر و معماری، فرهنگ ومساجد و تکایا و خانقاء جز لاینفک سرمایه‌ها و ظرفیت های کردستان سرفراز هستند.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزودند:  وجود عالمان شایسته،دانشگاهیان، تحصیل کرده های نیک اندیش، هنرمندان خوش ذوق که همگی ارادت خاصی به اسلام و خاندان نبوت دارند در رزم،جهاد، شهادت و ایثار درخشیده اند.

نماینده ولی فقیه با تحلیل جملات و مطالبی ارزنده از نامداران وصاحبان هنر درکردستان تصریح کردند: موسیقی بیان احساسات بشری است وهنرمندان انسانهای دارای احساسات زیبا و خداپسندانه ای هستند که به دور از هرگونه افکار ناپسندهمچون قتل،  جنگ و جنایات،  طرفدارصلح و آرامش دنیا بوده و برای جامعه زیبایی و عشق طلب می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی با اشاره به آثار و داشته های هنری ماندگار استاد کامکارافزودند: نوای عارفانه استاد کامکار در سروده « کجایی ای شهیدان خدایی» جزء  نواهای گرم و بسیار شایسته است که کاملا معنوی و ماندگار است

دیدگاهتان را بنویسید