آخرین خبرها

زندگی نامه

زندگی نامه حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی 12 شهریورماه سال 1399 در حکمی حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی را به‌عنوان نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان و مسئول مرکز بزرگ غرب اسلامی کشور منصوب کردند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی متولد 1342 در شهر خرمشهر بوده که پس از اخذ دیپلم اقتصاد در سال 1359 وارد حوزه‌های علمیه شده و دروس خارج را در محضر آیات عظام گنجی و تبریزی به پایان رسانده و از سال 1366 تبلیغ و فعالیت خود را در استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان آغاز کرده و بیش از 20 سال در این مناطق فعالیت تبلیغی و فرهنگی داشته است.

وی در سال 1387 وارد دانشگاه سیستان و بلوچستان شده و تا سال 1394 به‌عنوان نماینده ولی فقیه در این دانشگاه به تبلیغ و تدریس پرداخته و پس از آن در همین جایگاه در دانشگاه شهید بهشتی تهران به فعالیت خود ادامه دادند.

تدریس مستمر در مراکز حوزوی و دانشگاهی از سوابق نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام پورذهبی در سال‌های متمادی سفرهای متعدد کاری و فرهنگی تبلیغی به استان کردستان داشته و به همین دلیل شناخت کاملی از شرایط فرهنگی، دینی و اجتماعی کردستان دارند.

متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ عبدالرضا پورذهبی دامت افاضاته
با عنایت به پایان یافتن مسئولیت جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سیدمحمد حسینی شاهرودی دام بقائه در استان کردستان و با تشکر فراوان از خدمات ایشان در دوران ده‌ساله جنابعالی را به نمایندگی خود در آن استان و مدیریت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور منصوب می‌کنم.

حق بزرگ مردم شریف منطقه‌ی کُردی در پشتیبانی از نیروهای مجاهد و همکاری با آنان چه در جنگ تحمیلی و چه در مقابله با ضدانقلاب، فراموش نشدنی است و ایمان راسخ آنان به اسلام و ارادت آنان به اهل‌بیت پیامبر اعظم علیه و علیهم‌السلام و وفاداری آنان به نظام جمهوری اسلامی ویژگیهای شناخته‌شده‌ی آن مردم عزیز است.

انتظار میرود جنابعالی به کمک آشنایی با این خصوصیات برجسته به خدمات خویش در آن استان اشتغال یابید. تکریم علمای دینی که حقاً آزمون بزرگوارانه و نجیبانه‌ای را در میدانهای گوناگون گذرانیده‌اند و آغوش باز با همه طبقات مردم از سنّی و شیعه و بویژه همفکری با زبدگان و نخبگان و همدلی با جوانان، توصیه‌ی مؤکد اینجانب است. توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال مسألت میکنم.
سیّدعلی خامنه‌ای